Banner

Fetva 236Pyetja:

Para disa muajsh kam filluar të përdori kapsula për rregullimin e barës. Por, tash vuaj nga gjakderdhja e kohëpaskohshme.

Pra, si ta bëj dallimin midis menstruacioneve dhe gjakut që është nga istihada (gjaku i cili rjedh nga vagina e gruas jashta ciklit menstrual)?


Përgjigja:

Nëse ti më parë ke patur ciklin e fillimit të menstruacioneve dhe të mbarimit atëherë edhe tash ti merre dhe bazohu në të si për fillimin ashtu edhe për mbarimin dhe pastrimin nga menstruacionet.

Kështu vazhdo deri sa të vazhdojë gjakderdhja.Autor: Prof. Dr. el-Buti

Në rregull Kjo webfaqe përdor cookies. Duke përdorur këtë webfaqe, do të pranoni edhe vendosjen e cookies. Më shumë Info ...